Kontakt

Pokud máte nějaké postřehy, nápady nebo témata, o kterých byste se chtěli dozvědět více, můžete využít kontaktní formulář níže nebo nám přímo napsat na adresu ltp.knihovna@gmail.com.

Kabinet informačních studií a knihovnictví
Filozofická fakulta Masarykovy univerzity
Arne Nováka 1
602 00 Brno

[contact-form-7 404 "Nenalezeno"]

Váš LTP tým

Zdeněk Hruška
Jan Hrabal
Andrea Vojdanová
Michaela Blažejová
Dominika Frömelová

O Projektu

Projekt LTP vznikl v rámci Aplikačního semináře vypisovaného každý rok pro studenty čtvrtého ročníku informačních studií a knihovnictví v září roku 2014. Pod vedením mentorky PhDr. Pavly Kovářové se skupina studentů rozhodla věnovat dlouhodobé ochraně digitálních dat, protože se domnívá, že je to důležité a aktuální téma v oblasti knihovnictví.

Cesta vedla přes dlouhé hodiny úvah, návrhů, spoustu brainstormingu a hlavně přes rozhovory s vybranými knihovníky, které by mohla dlouhodobá ochrana zajímat. Podle toho se také měnil původní záměr, protože cílová skupina je z globálního hlediska velmi malá, rozhodli jsme se do projektu zapojit také akademické knihovny.
Navázali jsme spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou, která se LTP zabývá již delší dobu a všichni oslovení knihovníci ji označili jako autoritu v oblasti digitalizace a dlouhodobé ochrany dat.

A naše řešení problému dlouhodobé ochrany, tedy spíše cesta k postupnému řešení, je momentálně celkem jasná. Prvním počinem je založení webu na knihovna.cz. Na stránkách budeme pravidelně zveřejňovat novinky z oblasti LTP.

Dále bude následovat workshop, který primárně pořádá Moravská zemská knihovna, v rámci kterého by měl být náš projekt představen. Mimo tuto aktivitu budeme pravidelně zasílat newsletter z oblasti okolo LTP, který by měl vždy zahrnovat novinky a články a také vlastní seriál určený pro začátečníky ve světě LTP. Mimo to plánujeme také uspořádání několika webinářů.

Kromě výše uvedených stránek Vás také rádi přivítáme na Twitteru a Facebooku.
Věříme, že Vás náš projekt zaujme a budete nás pravidelně sledovat.